1. Trwa jeszcze czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

  1. W naszej parafii nabożeństwo czerwcowe celebrujemy codziennie: w Małuszowie – 1730 - poniedziałek, wtorek, środa, piątek, a w niedzielę o 1130, w Kościelcu – 1730 w czwartek, 1630 w sobotę, 930 w niedzielę. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

  1. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

  1. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. W środę o godz. 1700, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a zakończy się modlitwami do świętego Józefa i nabożeństwem majowym. W jej trakcie będzie okazja do spowiedzi.

  1. W piątek, 26 czerwca, kończy się rok katechetyczny i szkolny. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, nie tylko podziwiać piękno, ale przede wszystkim oddać cześć Panu całego stworzenia. Msza na zakończenie roku szkolnego będzie w Kościelcu o godz. 900.

  1. Dzisiaj w ramach roku Świętego Franciszka, parafia pw. MB Częstochowskiej przy ul. Tulipanowej zaprasza o godz. 1500 na musical pod tytułem Miłość niekochana.

  1. Dla Prenumeratorów jest prasy katolicka: Niedziela (w cenie 12zł) oraz Gość Niedzielny (w cenie 10zł). Dla uczniów szkoły podstawowej jest Ziarno.