W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia., Główna Patronka Śląska.

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.
  2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski. Po Mszach można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
  3. Październik to miesiąc różańca. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwo różańcowe o godz. 1730 przed Mszą wieczorną, a w niedzielę o 930 w Kościelcu i 1130 w Małuszowie. Zachęcam także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach. Dzisiaj na wspólny Różaniec spotykamy się w Tyńczyku przy figurce o godz. 1500, a przy kapliczce na osiedlu w Kościelcu o godz.. 1600.
  4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
  5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Od dzisiaj na naszej stronie będzie można pobrać kartkę na wypominki. Od przyszłej niedzieli dostępne będą one także w kościele, a w najbliższym czasie powinny dotrzeć także do naszych domów wraz z nowym kalendarzem parafialnym, te będą zawierały program modlitw za zmarłych w naszej parafii.
  6. W sobotę 23 października organizowana jest pielgrzymka do Lichenia, koszt wyjazdu – 100 zł (w cenę wliczony jest obiad), zapisy zakrystii.
  7. Sołectwo Janowice Duże zaprasza do Świetlicy Wiejskiej w sobotę 23 października o godz. 1700 na koncert upamiętniający Dzień Papieski połączony ze Świętem Odzyskania Niepodległości w wykonaniu Rozśpiewanych Pastuszków z Gogołowic.
  8. 12 listopada organizowana jest w Pałacu Warmątowice - Zabawa Andrzejkowa, koszt od pary 300zł.
  • wywóz nieczystości z cmentarza w Kościelcu w wysokości – 670,60zł.
  • wywóz nieczystości z cmentarza w Małuszowie w wysokości – 412,12zł.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 6zł), Mały Gość Niedzielny (numer październikowy w cenie 5 zł). Dla uczniów szkoły podstawowej jest Ziarenko.
  2. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Maria Struska. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.