W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
  2. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
  3. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
  4. 17 i 18 września (piątek i sobota) udajemy się na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy. Koszt wyjazdu to 230zł.
  5. 2 października, tj. w pierwszą sobotę października organizowana jest pielgrzymka Żywego Różańca z naszej parafii do Krzeszowa. Wyjazd o godz. 8.30 z przystanku autobusowego przy nowej remizie, koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
  6. W dniach od 13 do 17 października planujemy wyjazd na pielgrzymkę w Bieszczady szlakiem maryjnym. Koszt – 1050zł. Informacje wywieszone są na tablicy ogłoszeń. Zapisy w zakrystii.
  • wodę na cmentarzu w Kościelcu w wysokości – 25,38zł,
  • wywóz nieczystości z cmentarza w Małuszowie w wysokości – 219, 81zł
  1. Na Afganistan zebrano w ubiegłym tygodniu – 571, 22zł. - Bóg zapłać
  2. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 6zł), Mały Gość Niedzielny (numer wrześniowy w cenie 5 zł). Od dzisiejszej niedzieli będzie rozdawane po Mszach niedzielnych dla uczniów szkoły podstawowej Ziarenko. Mamy też specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony nowym błogosławionym: kardynałowi S. Wyszyńskiemu oraz Matce Róży Czackiej (w cenie 10 zł).
  3. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Teresa Śliwa. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.