1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.
  1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Dzisiaj zbiórka do puszki na Afganistan.
  1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Z tej racji w już dzisiaj o godz. 1200 zostanie odprawiona w kościele św. Józefa - uroczysta SUMA ODPUSTOWA.
  1. W każdą środę w kościele św. Józefa odprawiane jest nabożeństwo ku jego czci. Od 1700 do 1800 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można przyjąć sakrament pokuty i pojednania. Kończy się ono wspólnymi modlitwami do św. Józefa i wieczorną Mszą świętą o godz. 1800.
  1. 17 i 18 września (piątek i sobota) udajemy się na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy. Koszt wyjazdu to 230zł.
  1. W dniach od 13 do 17 października planujemy wyjazd na pielgrzymkę w Bieszczady szlakiem maryjnym. Koszt – 1050zł. Informacje wywieszone są na tablicy ogłoszeń. Zapisy w zakrystii po Mszach.
  1. W piątek o godz. 1900 spotkanie Rady Parafialnej.
  1. W sobotę po wieczornej Mszy świętej w Małuszowie spotkanie rodziców dzieci z klas I-III.
  • energię elektryczną z kościoła w Kościelcu w wysokości – 312,55zł
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 6zł), Mały Gość Niedzielny (numer wrześniowy w cenie 5 zł). Od dzisiejszej niedzieli będzie rozdawane po Mszach niedzielnych dla uczniów szkoły podstawowej Ziarenko. Mamy też specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony nowym błogosławionym: kardynałowi S. Wyszyńskiemu oraz Matce Róży Czackiej (w cenie 10 zł).

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.