W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.
  1. W środę będziemy obchodzić rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.
  1. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w Kościelcu o godz.745.
  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii – Odpust. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 1200. Proszę o pomoc w przygotowaniu naszej świątyni na tę uroczystość.
  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 1800 w Kościelcu - Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  1. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. W godzinach przedpołudniowych – odwiedziny chorych Okazja do spowiedzi świętej przed Mszami: od godz. 1530 w Kościelcu oraz o godz. 1730 w Małuszowie.
  1. W sobotę o godz. 900 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.
  1. 17 i 18 września (piątek i sobota) udajemy się na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy. Koszt wyjazdu to 230zł.
  1. W dniach od 13 do 17 października planujemy wyjazd na pielgrzymkę w Bieszczady szlakiem maryjnym. Koszt – 1050zł. Informacje wywieszone są na tablicy ogłoszeń.
  1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Aniela Majewska. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 6zł), Mały Gość Niedzielny (numer wrześniowy w cenie 5 zł). Od przyszłej niedzieli będzie rozdawane po Mszach niedzielnych dla uczniów szkoły podstawowej Ziarenko.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.