W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.
  1. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.
  1. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  1. W miesiącu lipcu i sierpniu niedzielna Msza o godz. 1200 sprawowana będzie w kościele parafialnym.
  1. Rodzice dzieci, które pójdą we wrześniu do pierwszej klasy oraz szóstej klasy mogą odbierać zgłoszenia na przygotowanie do I Komunii świętej oraz sakramentu bierzmowania. Osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania 14 czerwca zapraszam po odbiór pamiątkowych dyplomów.
  • wywóz nieczystości z cmentarza w Kościelcu w wysokości – 223,54zł.
  1. Przyszła niedziela, 25 lipca br. będzie dniem solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Europie. Po Mszach w kościele będzie można wesprzeć materialnie poszkodowanych składając ofiarę do puszki.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 6zł), oraz Mały Gość Niedzielny (numer wakacyjny w cenie 5 zł). Rodzicom polecam 2 broszury: Dzieci w wirtualnej sieci oraz Gdy dziecko pyta o seks. Jest też książeczka Święty Izydor Oracz (w cenie 8zł).

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.