W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;

– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.
  1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Po Mszach zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. W miesiącu lipcu i sierpniu niedzielna Msza o godz. 1200 sprawowana będzie w kościele parafialnym.
  1. Rodzice dzieci, które pójdą we wrześniu do pierwszej klasy oraz szóstej klasy mogą odbierać zgłoszenia na przygotowanie do I Komunii świętej oraz sakramentu bierzmowania. Osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania zapraszam po odbiór pamiątkowych dyplomów.
  1. Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Wyjazd w najbliższą sobotę 10 lipa o godz. 500, orientacyjny koszt 60 plus 30 na wejście do Kościoła Mariackiego z przewodnikiem. Zapisy w zakrystii.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 6zł), oraz Mały Gość Niedzielny (numer wakacyjny w cenie 5 zł). Rodzicom polecam 2 broszury: Dzieci w wirtualnej sieci oraz Gdy dziecko pyta o seks. Jest też książeczka Święty Izydor Oracz (w cenie 8zł).
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.