W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;

– w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.
  2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o 1730.
  3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych Patronów naszej Diecezji.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 1800 w Kościelcu pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Przed południem – odwiedziny chorych. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 1600 w Kościelcu i o godz. 1800 w Małuszowie
  6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 900 - Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia.
  7. W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca lipca – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  • energie elektryczną w Kościelcu w wysokości – 315,16 zł.
  1. Rodzice dzieci, które pójdą we wrześniu do pierwszej klasy oraz szóstej klasy mogą mogą odbierać zgłoszenia na przygotowanie do I Komunii świętej oraz sakramentu bierzmowania. Osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania zapraszam po odbiór pamiątkowych dyplomów.
  2. 10 lipca planowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie, orientacyjny koszt 60 plus 30 na wejście do Kościoła Mariackiego z przewodnikiem. Zapisy w zakrystii
  3. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 6zł), oraz Mały Gość Niedzielny (numer wakacyjny w cenie 5 zł), dla uczniów z klas I-VIII jest Ziarno. Rodzicom polecam 2 broszury: Dzieci w wirtualnej sieci oraz Gdy dziecko pyta o seks. Jest też książeczka Święty Izydor Oracz (w cenie 8zł).
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.