1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 1700 w Kościelcu i 1830 w Małuszowie, a dodatkowo w tym tygodniu rano o godz. 1000 w Małuszowie. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 930 w Kościelcu, a o godz. 1130 w Małuszowie - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  1. Już dziś informuję, że rekolekcje parafialne i szkolne rozpoczną się od 21 do 24 marca. Otoczmy naszego rekolekcjonistę naszą modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
  1. Podczas zbiorki na ubezpieczenie kościołów zebrano w Kościelcu 1293 zł, a w Małuszowie 911 zł. Wszystkim ofiarodawca składam serdeczne – Bóg zapłać.

- energię elektryczną w kościele filialnym w Kościelcu w wysokości – 336,92 zł.

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 6zł), oraz Mały Gość Niedzielny (numer marcowy w cenie 5 zł), dla uczniów z klas I-VIII jest Ziarno. W niedzielę 14 marca będzie dostępny numer specjalny Gościa Niedzielnego o św. Józefie w cenie 9 zł.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.