W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

– w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia. Ofiary składane do puszek przed kościołem zostaną przeznaczone na wsparcie chorych i posługujących im.
  1. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 1700 w Kościelcu i 1800 w Małuszowie. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.
  1. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.
  1. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo chleba.
  1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Msze o godz.1600 w Kościelcu i 1800 w Małuszowie. Pół godziny przed Mszą – okazja do spowiedzi. Zapraszam szczególnie rodziców i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  1. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca – w godzinach przedpołudniowych.
  1. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, początek o godz. 900.
  1. W sobotę po Mszy o godz. 1600 w Kościelcu – spotkanie dla rodziców dzieci z klas III i IV, przygotowujących się do I komunii.
  1. W przyszłą niedzielę – pierwsza niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Za tydzień zbiórka na ubezpieczenie kościołów w naszej parafii. Składka na ubezpieczenie w tym roku wynosi 1770 zł
  1. Do końca stycznia zbierać będziemy stare palmy poświęcone w Niedzielę Palmową (naturalne). Popiół, który otrzymamy po ich spaleniu wykorzystany będzie w Środę Popielcową.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 6zł), oraz Mały Gość Niedzielny (numer lutowy w cenie 5 zł), dla uczniów z klas I-VIII jest Ziarno.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.