W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).
  1. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.
  1. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki na Chorwację, zebrano 588 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  1. W I i II niedzielę lutego, będzie zbiórka na ubezpieczenie kościołów w naszej parafii. Składka na ubezpieczenie w tym roku wynosi 1770 zł
  1. Do końca stycznia zbierać będziemy stare palmy poświęcone, w Niedzielę Palmową (naturalne). Popiół, który otrzymamy po ich spaleniu wykorzystany będzie w Środę Popielcową.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 6zł), oraz Mały Gość Niedzielny (numer lutowy w cenie 5 zł), dla uczniów z klas I-VIII jest Ziarno.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.