1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
  1. Jutro od godz. 1700 rozpoczynamy Msze Święte w ramach tegorocznej „kolędy” wg ustalonego programu.
  1. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, jest to święto nakazane. Porządek Mszy będzie niedzielny. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Ofiary zebrane w tym dniu przeznaczone będą na misje.
  1. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 1700 w Kościelcu i o godz. 1800 w Małuszowie pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy nie tylko liturgiczną służbę ołtarza, rodziny jej członków, ale także wszystkich parafian.
  1. 10 stycznia, przeżywać będziemy niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom ubiegłego jak i tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 10zł), oraz Mały Gość Niedzielny (numer styczniowy w cenie 5 zł), dla uczniów z klas I-VIII jest Ziarno.