1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
  1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszach o 800 i 1000zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
  1. Jest to także Święto Patronalne naszej parafii, z tej racji dzisiaj o godz. 1200 zostanie odprawiona uroczysta Suma Odpustowa, na którą serdecznie zapraszam wszystkich parafian.
  1. Rodzice dzieci z klas I oraz VI mogą zgłaszać swoje dzieci na przygotowanie do „I Komunii” oraz sakramentu bierzmowania.
  1. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas I-IV odbędzie się w najbliższą sobotę w Małuszowie po wieczornej Mszy świętej.
  1. Do końca września można zgłaszać kandydatury osób do Rady Parafialnej.
  1. W zakrystii dostępne są „cegiełki” na budowę chodników na cmentarzu w Kościelcu.

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 6zł), oraz Mały Gość Niedzielny (w cenie 5 zł), od dzisiaj do końca roku szkolnego co niedzielę dla uczniów z klas I-VIII jest Ziarno.