W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

- 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
  1. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona o godz. 745 w Kościelcu (w Męcince o godz. 800).
  1. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  1. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • w pierwszy czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 1800 w Kościelcu podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej,
  • w piątek od godz. 900 będą odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej,
  • w pierwszy piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, okazja do spowiedzi od 1530 i 1730. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w Kościelcu o godz. 1600, a w Małuszowie o godz. 1800,
  • w pierwszą sobotę o godz.900 Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii – Odpust. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 1200. Proszę o przygotowanie naszej świątyni na tę uroczystość.
  1. Rodzice dzieci z klas I oraz VI mogą zgłaszać swoje dzieci na przygotowanie do „I Komunii” oraz sakramentu bierzmowania.
  1. Do końca września można zgłaszać kandydatury osób do Rady Parafialnej.
  1. W zakrystii dostępne są „cegiełki” na budowę chodników na cmentarzu w Kościelcu.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 6zł), oraz Mały Gość Niedzielny (w cenie 5 zł), od przyszłej niedzieli będzie Ziarno.
  1. W ubiegłym tygodniu zostały opłacone następujące faktury za:
  • przegląd techniczny gaśnic w wysokości 172,20zł,
  • wywóz śmieci z cmentarza przy kościele w Małuszowie 205,48zł,
  • energie elektryczną w kościele w Kościelcu 280,22zł.