W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałek – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski (uroczystość).

1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  1. A w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię tej uroczystości o godz. 1800.
  1. W przyszłą niedzielę, 14 maja, w przeddzień wspomnienia św. Izydora Oracza, patrona rolników, o godz. 1000 w Kościelcu zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich pracujących na roli: rolników, sadowników i ogrodników oraz o dobre urodzaje.
  1. Przypominam, że w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszej parafii nabożeństwo jest w dni powszednie o godz. 1730, w niedzielę o godz. 930 i 1130. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!
  1. W środę zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 1700.
  1. 19 maja przeżywać będziemy w naszej parafii - wizytację kanoniczna. Jej program będzie następujący: godz. 1130 spotkanie z uczniami i pracownikami SP w Kościelcu, godz. 1500 spotkanie z Żywym Różańcem w Małuszowie na nabożeństwie, godz. 1500 spotkanie z Żywym Różańcem w Małuszowie na nabożeństwie, godz. 1600 spotkanie z Radą Parafialną na plebanii w Małuszowie, godz. 1730 Msza święta w Kościelcu ze sprawozdaniem oraz udzieleniem sakrament u bierzmowania.
  1. 16 czerwca br. organizowany jest wyjazd do Pragi. Koszt 390 zł. Zapisy w zakrystii.
  1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  • za wywóz śmieci z cmentarza w Małuszowie – 1171zł,
  • za wywóz śmieci z cmentarza w Kościelcu – 670,60zł.

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli (w cenie 10zł) oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 10zł) oraz Mały Gość Niedzielny. Dla uczniów szkoły podstawowej jest Ziarno.