W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

- czwartek – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
  1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  1. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  1. W środę, 3 sierpnia, nabożeństwo do św. Józefa.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w piątek odwiedziny chorych przed południem; spowiedź święta od godz. 1530 i 1730 przed Mszami;
  • w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP godz. 900.
  1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszach będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.
  1. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pielgrzymach, którzy wczoraj wyszli z Katedry Legnickiej, aby 8 sierpnia dojść na Jasną Górę.
  1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę:
  • w dniach 12 i 13 sierpnia do Kalisza i Torunia, koszt wyjazdu 330zł. Zapisy w zakrystii.
  1. W środy i czwartki można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok 2023.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli (w cenie 8zł) oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 8zł).
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.