W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

- poniedziałek – Święty Krzysztof (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

- wtorek – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

- piątek - Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
  1. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
  1. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Z tej racji dzisiaj w niedzielę, po każdej Mszy Świętej, będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
  1. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
  1. W środę, 27 lipca, nabożeństwo do św. Józefa.
  1. Nasza parafia planuje następujące pielgrzymki:
  • w dniach 12 i 13 sierpnia do Kalisza i Torunia, koszt wyjazdu 330zł. Zapisy w zakrystii.
  • w dniach 20 – 27 września do Fatimy, koszt 4.500 zł.
  1. W środy i czwartki można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok 2023.
  • za energię elektryczną w Małuszowie – 13,61zł,
  • za dystrybucję energii w Małuszowie – 47,80zł (M) i 47,23zł (J).
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli (w cenie 8zł) oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 8zł), Mały Gość Niedzielny (numer wakacyjny).
  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.