W tym tygodniu patronują nam:

- piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa;

- sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
  1. W środę, 20 lipca, nabożeństwo do św. Józefa.
  1. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.
  1. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
  1. Nasza parafia planuje następujące pielgrzymki:
  • w dniach 12 i 13 sierpnia do Kalisza i Torunia, koszt wyjazdu 330zł. Zapisy w zakrystii.
  • w dniach 20 – 27 września do Fatimy, koszt 4.500 zł.
  1. W środy i czwartki można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok 2023.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszach będzie błogosławieństwo pojazdów.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli (w cenie 8zł) oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 8zł), Mały Gość Niedzielny (numer wakacyjny).
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.
  1. W ostatnim czasie odszedł do wieczności: Mirosław Franciszek Bocho. Niech Bóg okaże mu swoje miłosierdzie i wprowadzi do wiekuistego domu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.