W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

- wtorek – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

- środa – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

- piątek – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
  2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
  3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.
  4. W środę, 13 lipca, nabożeństwo do św. Józefa.
  5. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.
  6. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.
  7. Nasza parafia planuje następujące pielgrzymki:
  • w dniach 12 i 13 sierpnia do Kalisza i Torunia, koszt wyjazdu 330zł. Zapisy w zakrystii.
  • w dniach 20 – 27 września do Fatimy, koszt 4.500 zł.
  • za energię elektryczną w Kościelcu – 82,56zł,
  • wywóz śmieci z cmentarza w Kościelcu – 670,60zł,
  • wywóz śmieci z cmentarza w Małszowie – 660,25zł,
  • za wodę w Kościelcu – 51,15zł
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli (w cenie 8zł) oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 8zł), Mały Gość Niedzielny (numer wakacyjny).
  2. W minionym tygodniu zakończył ziemską pielgrzymkę wiary: Roman Gąska. Niech Bóg, który lituje się i przebacza, wprowadzi naszych bliskich zmarłych do prawdziwej ojczyzny i obdarzy szczęściem bez końca.
  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.