1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).
  1. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.
  1. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.
  1. W święto Trzech Króli o godz. 1600 w świetlicy wiejskiej w Małuszowie odbędzie się projekcja filmu „Mały Mesjasz”.
  1. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.
  1. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800.
  1. Z racji pierwszego piątku miesiąca przed południem odwiedziny chorych. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą w Kościelcu i Małuszowie.
  1. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  1. Zapraszam na dzisiejszy wieczór kolęd w Kościelcu o godz. 1600.
  1. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą będzie na zaproszenia. Wypełnione zaproszenia można zostawiać w skrzynce do 6 stycznia.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli (w cenie 10zł) oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 10zł), Mały Gość Niedzielny (numer styczniowy w cenie 5 zł). Dla uczniów szkoły podstawowej jest Ziarenko.
  • dystrybucję energii elektrycznej w Kościelcu – 155,93 zł.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.
  1. Tych, którzy w ostatnim tygodniu przekroczyli bramę śmierci, polećmy Miłosiernemu Panu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…