W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- poniedziałek, 27 grudnia - Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;

- wtorek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
  1. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.
  1. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
  1. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 1500. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  1. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane w Kościelcu o godz. 1000, a w Małuszowie o godz. 1200. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji o godz. 930 w Kościelcu i godz. 1130 Małuszowie - Nabożeństwo Różańcowe. Wyjątkowo w tę uroczystość będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  1. Zapraszam w niedzielę Świętej Rodziny do kościoła św. Józefa w Małuszowie o godz. 1600 na wieczór kolęd, a w Kościelcu w przyszłą niedzielę tj. 2 stycznia - o godz. 1600.
  1. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą będzie na zaproszenia. Wypełnione zaproszenia można zostawiać w skrzynce do 6 stycznia.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli (w cenie 10zł) oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 10zł), Mały Gość Niedzielny (numer styczniowy w cenie 5 zł). Dla uczniów szkoły podstawowej jest Ziarenko.