1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).
  1. Do piątku włącznie zapraszam codziennie na Msze Święte roratne o godz. 1800, a w piątek o godz. 800.. Zabierzmy ze sobą lampiony.
  1. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
  1. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą zwaną Pasterką w Kościelcu o godz. 2100, a w Małuszowie o godz. 2300. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 1000 w Kościelcu, a o godz. 1200 w Małuszowie.
  1. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku jak w każdą niedzielę. O godz. 1600 w kościele św. Józefa – wieczór kolęd.
  1. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
  1. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 20 grudnia:: w Kościelcu o godz. 1600, a w Małuszowie o godz. 1700. Spowiedź święta także w środę podczas nabożeństwa do św. Józefa. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.
  1. Wizyta duszpasterska, zwana kolędą będzie na zaproszenia. Wypełnione zaproszenia można zostawiać w zakrystii.
  1. Sprzątanie kościołów w Małuszowie odbędzie się we wtorek o godz. 1600.
  • wywóz śmieci z cmentarza w Kościelcu w wysokości – 670,60 zł.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli (w cenie 8zł) oraz Gościa Niedzielnego (w cenie 6zł), Mały Gość Niedzielny (numer styczniowy w cenie 5 zł). Dla uczniów szkoły podstawowej jest Ziarenko.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.