Intencje Mszalne na Oktawę Wielkanocną 2019 r. z dnia 2019-04-20

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy
22.04.19. 8:00 + Stefania,Anna,Genowefa,Aniela,Janina,Maria,

+ Franciszek,Jan,Józef.
10:00 + Jan i Katarzyna Kukła.
12:00 W intencjach wiernych naszej parafii.

Wtorek w oktawie Wielkanocy.
23.04.19.
Środa w oktawie Wielkanocy.
24.04.19. 18:00
Czwartek w oktawie Wielkanocy.
25.04.19. 18:00 + Jacek Piskorowski of. Sąsierdzi.
Piątek w oktawie Wielkanocy.
26.04.19. 18:00 + Rozalia Marian, Adam Dulas.
Sobota w oktawie Wielkanocy.
27.04.19. 16:00 + Anna Aleksander Kaczmarek

Niedziela II Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego.
28.04.19. 8:00 W intencjach wiernych naszej parafii.

10:00 O Boże błog. I potrzebne łaski dla Wiesławy
I Janusza w 45-rocz. Ślubu i całej rodziny.
12:00 + Wojciech Urbanowicz 13-rocz.

Kościół w Kościelcu z dnia 2017-02-15

W naszym Kościelcu znajduje się XV-wieczny gotycki, rzymskokatolicki kościół filialny Parafii w Małuszowie p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, usytuowany na wzniesieniu i tym samym górujący nad okolicą.

Dawniej był on ewangelickim kościołem ucieczkowym, w czasach panującego na tych terenach luteranizmu dla wyznawców spoza księstwa legnicko-brzeskiego, którzy to na swoich terenach nie posiadali swobody wyznaniowej. Fakt nieodległego przebiegu księstwa przełożył się na wygląd zewnętrzny kościoła mającego cechy budowli obronnej. Przebudowano i rozbudowano go w XVII w. na kościół trzynawowy, z wnętrzem w którym przedzielone jest ono rzędami drewnianych słupów podtrzymujących barokowe empory. Drewniane wnętrze bogato ozdobiono malowidłami religijnymi. Kolejna przebudowa miała miejsce na pocz. XX w. Znajduje się tu także tablica pamiątkowa poświęcona Alfredowi Olszewskiemu, dziedzicowi z nieodległych Warmątowic Sienkiewiczowskich. Na zewnętrznych ścianach kościoła znajdują się wmurowane liczne epitafia.

Teren kościoła częściowo ogrodzony jest murem. Na jego terenie znajduje się cmentarz, w murze kilkanaście tablic nagrobnych, a od północnej strony grobowce rodzinne.

Po południowej stronie znajduje się krzyż pokutny.

Nieopodal kościoła, tuż przy parkingu umiejscowiony jest kamienny obelisk poświęcony ofiarom wojen XIX-wiecznych.